Belediye Otobüsleri

ATP Yeni Nesil Hijyen Dedektörü ile

Ulaştırma sektöründe hijyen ortam Denetimi

  • Mevcut yuzeylerdeki virüs, bakteri gibi hijyen ortamdan uzak zararlı mikroorganizmaların 10 saniye gibi kısa bir zamanda tespitini sağlar.
  • Mevcut ortamlardaki yüzeyler için Dezenfektanlarla yapılan temizlik sonrası denetimini sağlar.
  • Çok hızlı ve güvenilir kesin çözüm sağlar. Ortamın hijyen olmasına çok hızlı etkindir.
  • ETT Otobüslerinin, Deniz otobüslerinin sefer öncesi otobüslerin tüm iç mekanları, tutacakları, duvar, tavan, camları, zemin, kapı kolları vb. hijyen kontrolü
  • Uçaklarda catering servis ve personelin el hijyen kontrolü, sefer öncesi iç alanlarının, cam koltuk vb. hijyen kontrolü,
  • Gemilerin sefer öncesi otobüslerin tüm iç mekanları, tutacakları, duvar, tavan, camları, zemin, kapı kolları hijyen kontrolü
  • Şehirlerarası Otobüslerin sefer öncesi iç alanlarının, cam koltuk vb. hijyen kontrolü

Her gün işe, eve ya da okula gitmek için bindiğiniz otobüslerin, sefere kimler tarafından ve nasıl hazırlandığını hiç düşündünüzmü? Biz yolcular olarak, en çok şöförleri bazende hareket memurlarını iş başında görüyoruz. Günlük seferini tamamlayan otobüsler temizlik alanına geldiği zaman onu bir sonraki sefer programına yetiştirmek için devreye temizlik görevlileri giriyor. Otobüslerin içi ve çevresi rutin temizlik malzemeleri ile büyük bir emek harcanarak temizleniyor ve dezenfekte ediliyor.

Her gün binlerce yolcunun inip bindiği ortamların mikroorganizmalar tarafından kuşatılması sonucunda her türlü virüs ve bakteri mikroplarını evlerimize ve işyerimize taşımaktayız.

Hepimizinde bildiği gibi temizlik ve hijyen adı altında yapılan uygulamalar, hemen hemen her yerde yalnış yapılmaktadır. Oysa farklı ortamlardan gelen kalabalık kitlenin korunması, temizlik anlayışının ıslak paspas ve günlük kullanımlı dezenfektan” ların ötesine taşınarak etkin temizlik sonrasında ortamda mikroorganizma üremesi olup olmadığı ATP Yeni Nesil Hijyen DEDEKTÖRÜ ile 10 saniye gibi kısa bir sürede tespit edilebilir. Otobüslerin tüm iç mekanları, tutacakları, duvar, tavan, zemin, kapı kolları ve ekipmanlarının dezenfektan sonrası hijyen ortam uygunluğunun tespiti mümkündür.

Otobüslerin temizlenmesi işi hem emek yoğun bir çalışmayı, hemde kullanılan malzemeler açısından da yüksek bir mailyeti getiriyor. Bu iş için kimyasallar ve araç gereçten oluşan 26 kalem malzeme kullanılıyor, ATP Yeni Nesil Hijyen dedektörü ile yüzeylerin hijyen seviye tespiti yapılarak, hem personel hemde dezenfektan maliyetinin azalması açısından büyük önem arz etmektedir.

Gelecek kuşakları daha bilinçli, daha paylaşımcı, kültür düzeyi yüksek, öz güveni tam bireyler haline getirmek amacıyla her alandaki kurumlarımızın üstlendikleri misyon ve görevlerin yanında geleceğimizin garantisi çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı ve hijyen ortamlarda seyahat ederek yaşam sürmelerini sağlamak kurumlarından beklenen artı hedefler olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsana yönelik bir hizmet alanı olan ulaştırmadan sorumlu kurumlarımızın hijyen konusunda dikkatli ve titiz bir bakış açısı kazanması önemlidir.