Bira & Şarap

Bir şarap veya birayı içerken hepimizin belli beklentileri vardır. İyi bir şarap berrak canlı renklere sahip olmalı, tortuları bulunmamalı, aromaları, bukeleri güzel olmalı ve tadı lezzetli ve dengeli olmalıdır. İşte tam da bu noktada daha şarabı dudaklarınıza götürmeden keyfinizi kaçıracak en önemli işaret burnunuza gelen hijyen eksikliği kaynaklı istenmeyen kokulardır.

Hijyenlikbir bira üretim fabrikasında veya bir şaraphanede kirin, toprağın, şarap kalıntılarının, ortamda bulunması gereksiz kimyasal ve bitkilerin, diğer istenmeyen maddelerin ortamdan uzaklaştırılması ve bira ve şarap ile temas eden herşey ve herkesin istenmeyen zararlı mikroorganizmalardan arındırılması işlemidir. Hijyen eksikliği sonucunda biyolojik, kimyasal veya fiziksel etkenler olarak ortaya çıkar, ve üretilen bira  şarabın bozulmasına ya da kalite kaybına neden olur.

Evde şarap ve bira üretimi yapan bir grup insanlar bir araya geldiği zaman konuştukları en önemli şey “şarap yapımında en gerekli olan ilk üç şey hijyen, hijyen, hijyendir” demişti. İster evde ister fabrikada yapılsın “Hijyen”, şarap ve bira yapımının en temel, olmazsa olmaz birinci kuralıdır. Hijyenin sağlanmasının hedefi sadece görünür temizliğin değil, mikrobiyolojik kirlenmenin de ortadan kaldırılmasıdır.

Üretim yaparken bir ameliyathane titizliğinde çalışıldığında mutlaka karşılığı alınır. Üretim yapılan noktalarda yapılan kükürtlü çözelti ile yapılan dezenfeksiyon işlemlerinden sonra yıkama ve durulama işleminden sonra etkin bir hijyen temizliğinin başarılı olup olmadığı noktasında ATP Yeni Nesil Hijyen Dedektörü’nün gerekliliği burda devreye girer. Özellikle ŞARAP VE BİRA üretiminde üretilen ürünlerin test edilerek raporlamanın önemli olduğu bir konuda, etkin temizlik sonrası ATP Yeni Nesil Hijyen Dedektörü ile yapılan hijyen kontrolü sonuçlarının da Excel sayfasına yükleme imkânı sunması ayrı bir nem taşır. Test verileri PC yazılımına yüklenebilir. Kullanıcılar test sonuçlarını düzenli bir şekilde raporlama, planlama sistemi ile kaydedebilir, geçmiş sonuçları depolayabilir. Test edilen yerlerin trendini detaylı analiz edebilir.

ATP Yeni Nesil Hijyen DEDEKTÖRÜ

  • slider image
  • slider image
  • slider image
ATP Yeni Nesil Hijyen Dedektörü