Okul Servisleri

Gelecek Yeni Nesiller için sağlıklı bir ortamda eğitim alması toplum olarak hepimizin kaygı duyduğu ve endişe ettiği bir konudur. Eğitim ortamı sadece çocuklarımıza bilgi akışını sağlayıcı ortam dışında sağlıklı bir ortamda eğitim almalarını da sağlamaktır. Bunun bilincinde olan veliler, eğer çocuklarını özel okula veriyorlarsa en çok dikkat ettikleri konunun başında okullardaki hijyen ortam tercihidir. Kişisel temizlik davranışlarının kazanılamaması ya da temiz olmayan çevre koşulları, çocukların hasta olmasına neden olan en önemli etkendir.

 

Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Araç içlerinde yetişkin insanlar gibi seyahat etmiyorlar. Pek çok noktayla temas ediyorlar. Yiyeceklerini düşürüp tekrar alıp yiyebiliyorlar. Son derece tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Sadece okul servislerinde değil normal otomobillerde de antibakteriyel iç temizlik uygulaması yapılmalıdır. Yapılan temizlik sonrası ATP Yeni Nesil Hijyen Dedektörü ile etkin temizlik sonrası yapılacak olan kontrol çok önemlidir. Çocukların sıklıkla kullanmadığı araçlarda altı ayda bir, sıklıkla kullandığı okul servisleri ve otomobillerde de üç ayda bir bu temizlik yapılmalı. Antibakteriyel iç temizlik koltuk ve paspaslara, tutunma alanlarına, cam kenarlarına, yüzeylere ve havalandırma kanalları içine gizlenmiş bakteri ve virüsleri bir sonraki temizlik dönemine kadar tamamen ortadan kaldırır.

Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Bu amaçla yapılmış olan temizlik kontrollerin sağduyulu okul yöneticileri tarafından denetlenmesi için ATP Hijyen Dedektörü ile yapılan sonuçların bir rapor olarak her ay istenmesi Hijyenliğin devamlılığı anlamında çok önemlidir. Bu amaçla okullarımızda bir hijyen departmanı oluşturularak tespit edilecek noktalardan swap alınarak Sonuç verilerinin kaydedilmesi ve analizi, Etkin Hijyen izleme Prosedürlerinin oluşturulması için yararlıdır. Veri analizlerinin karşılaştırılması ve Hijyen dezenfekte işlemlerinin ve kontrol sistemlerinin öngörülen standartlara göre çalışıp çalışmadığını kontrol etmenin yanı sıra, daha fazla dikkat gerektiren kirlenme sorunlarının hızlı çözüme ulaşmasına yardımcı olur. Sonuçların çıktısı için alınan test sonuçlarını Excel sayfasına yükleme imkânı olduğundan test verileri PC yazılımına yüklenebilir. Okullarımızdaki hijyen departmanı test sonuçlarını düzenli bir şekilde raporlama, planlama sistemi ile kaydedebilir, geçmiş sonuçları depolayabilir. Test edilen yerlerin trendini detaylı analiz edebilir.