YENİ NESİL HİJYEN DEZENFEKTANLARI

Yeni Nesil Hijyen Dezenfektanları

NANOGEN HİJYEN EL DEZENFEKTANI

Kliniklerde,   muayenehanelerde, dental alanlarda, gıda üretim tesisleri ve ilaç üretim tesislerinde  kullanılır.

El dezenfektanı su bazlı ve  alkol olmak üzere 2 çeşidi vardır. Eldeki kontamine bakterilerin ve diğer mikroorganizmaların en etkili ve hızlı biçimde antisepsisini sağlar.

El dezenfeksiyonu için geliştirilmiş bir üründür. Kesinlikle parfüm ve boya içermemektedir. Alkol bazlı veya su bazlı dezenfektan olup, derideki oluşabilen tüm mikroorganizmalara karşı son derece etkilidir. Devamlı ve sık sık el dezenfeksiyonu gerekli hijyen alanlarda sağlık tesisleri (clean room) yoğun bakım, ilaç üretim tesislerinde (Temiz oda) ve bilhassa gıda üretim tesislerinde kullanılır..

Eldiven  kullanılmayan ve sık sık ellerin temizliği önemli olduğundan cilt bakımı ve koruyucu özellikler içermektedir.

Kullanım şekli;

Hijyen alan içerisinde belli noktalarda bulundurulur. Ellere 3 ml ürün alınır. Ve min 30 sn ovalanır. Renksiz ve kokusuz berrak uçucu bir sıvıdır. Birkaç dakikada buharlaşır ve yok olur.

EN 1500 standartına göre yandaki şekilde gibi yaklaşık 30 saniye eller ovulur. Haricen kullanılır.  Tercihe göre hem alkol bazlı hemde çevre dostu su bazlı  el dezenfektanı kullanılabilir.

Alkol bazlı el dezenfektanı yanıcıdır ve alevlenebilir. Gōzle temas halinde bol su ile yıkayınız, gerekirse doktorunuza başvurunuz. İyi havalandırılan serin yerde muhafaza edilmelidir.

El dezenfektanları mikroorganizmalara karşı son derece etkili olup, bu etki birkaç saat süre ile devam eder.

NANOGEN ANTİBAKTERİYEL SIVI SABUN
Çeşitli gram- negatif ve bazı gram- pozitif bakterilere, ayrıca ciltte bulunan kalıcı ve geçici bakterilere karşı son derece etkilidir. Ve bu etki uzun süre devam eder. Parfümsüzdür. Fevkalade temizleme performansı bulunmaktadır. Ameliyathaneler, hijyen alanlar, temiz odalar ve beyaz odalarda, gıda üretim ve paketleme tesislerinde, ilaç üretim tesislerinde rahatlıkla kullanılır.

Kullanım Şekli;

Temiz odaların, beyaz odaların ve hijyen odası gereken tüm tesislerin giriş bölümünde sıvı sabunluk içerisine yerleştirilir.

Hijyen mahale girmeden önce buradan ellere bir veya 2 doz uygulanıp iyice ovularak ( min. 30 sn ) bol suyla yıkanır. İyice durulanıp kurutulur ve akabinde alana girilir.

GÜNLÜK VE HAFTALIK TEMİZLİK İÇİN YÜZEY DEZENFEKTANI

Yüzeylerin genel temizliğinde kullanılır. Hoş kokulu ve dezenfektan katkılıdır. Tüm yüzeyleri temizler ve parlatır. Özel geliştirilmiş formülü sayesinde  tüm yağları ve kirleri söker  ve derinlemesine temizlik yapar. Kesin hijyen sağlar. Durulamaya gerek yoktur. Hoş bir temizlik kokusu bırakır.

Kullanım alanları; hijyen alanlar, sağlık tesisleri, ilaç ve gıda üretim tesisleri.

Kullanım şekli; Ürün direk olarak temizlenecek olan yüzeylere püskürtülür sünger veya fiber bezler vasıtası ile sürülür, daha sonra kısa bir süre bekledikten sonra nemli bir bez ile silinir. Durulamaya gerek yoktur. Temizlik aşamasında üretim tesisi  maksimum bir saat  üretime ara vermelidir.  havalandırma sisteminin  çalışma performansına göre daha kısa zaman diliminde olabilir .

(15- 20 Dak. gibi) Yüzey dezenfektanı alkol bazlı veya çevre dostu su bazlı olarak sunulmakta olup; geniş spektrumda mikro canlılara karşı etkilidir. Hastane ve sağlık tesisleri, Gıda ve ilaç üretim tesisleri gibi steril ortamların istendiği her alanda; mermer, fayans, beton gibi zemin ve duvarlarda; metal, cam gibi sterilizasyon cihazlarında, tıbbi aletlerin yıkandığı bulaşık makine yüzeylerinde güvenle kullanım imkanı sağlanmaktadır. Uygulamanın yapılacağı yüzeyler önceden temizlenmiş olmalı ve yüzeylerde hafif ıslaklık kalacak şekilde uygulama yapılmalıdır, gerektiği durumlarda ~15 dk sonra yüzeyler sünger yardımıyla hafifçe silinebilmektedir. Uygulama sonrası kısa süre içerisinde anti-mikrobiyal etki gözlenmeye başlamaktadır.

PASLANMAZ ÇELİK YÜZEY HİDROFOB ANTİBAKTERİYEL KAPLAMA ÇÖZELTİSİ

NANOGEN HİJYEN Uygulandığı paslanmaz yüzeyde uzun süreli (ortamın bakteri yüküne göre bir yıla  kadar)  mikroorganizmaları yok eder. Bu özelliği ile hijyenik açıdan devrim niteliğinde bir teknolojidir. Tamamen Nanoteknolojik bir üründür.

PLASTİK MALZEMEDEN YAPILMIŞ DELİKLİ YÜZEY İÇİN ANTİBAKTERİYEL HİDROFOBİK  KAPLAMA ÇÖZELTİSİ

NANOGEN HİJYEN Uygulandığı Plastik yüzeyde uzun süreli (ortamın bakteri yüküne göre 1 yıla kadar)  mikroorganizmaları yok eder. Bu özelliği ile hijyenik açıdan devrim niteliğinde bir teknolojidir. Tamamen Nanoteknolojik bir üründür.

TAVAN VE DUVARLAR İÇİN FOTOKATALİTİK KAPLAMA ÇÖZELTİSİ

NANOGEN HİJYEN Uygulandığı tavan ve duvarlarda uzun süreli (ortamın bakteri yüküne göre 1 yıla kadar)  mikroorganizmaları yok eder. Bu özelliği ile hijyenik açıdan devrim niteliğinde bir teknolojidir. Tamamen Nanoteknolojik bir üründür.

Yüzeylere kaplama şeklinde uygulanan fotokatalizör, ışık ile etkileştiğinde aktif hale geçerek,

  • İstenmeyen kokular,
  • Sudaki zararlı bileşikler,
  • Bakterileri,
  • Toksinler,
  • İs tabakaları,
  • virüsler gibi organik kirlilikler fotokatalitik mekanizma ile temizlenebilmektedir.

Foto katalitik kaplama çözeltisi iki bileşenden oluşmaktadır. Tercihen basınçlı sprey kaplama tabancası ile önceden kir, yağ, toz gibi kirliliklerin temizlendiği yüzeye ince film olarak uygulanır. Gerekli görülür ise uygulama yapılan bölgenin kurutulması amacıyla IR kurutucu kullanılabilir.

NOT: Tüm yüzeye uygulama yapılmadan önce tabanca ayarlarını yapmak ve kaplamanın yapılacak olduğu bölgenin etkilenip etkilenmediğini görmek için 20 x 30cm’ lik alanda ön deneme yapılmalıdır.

CİLALANMIŞ ZEMİNLER

(ÇİNİ, TAŞ, GRANİT, MERMER ) KAPLAMA ÇÖZELTİSİ

NANOGEN HİJYEN Uygulandığı zeminlerde uzun süreli (ortamın bakteri yüküne göre 1 yıla kadar)  mikroorganizmaları yok eder. Bu özelliği ile hijyenik açıdan devrim niteliğinde bir teknolojidir. Tamamen Nanoteknolojik bir üründür.